AB6-C1400
Welding robot
OKIO
AB6-C1400
Year of construction
2023
Condition
New
Location
Częstochowa
Machine data
- Machine type:
- Welding robot
- Manufacturer:
- OKIO
- Model:
- AB6-C1400
- Year of construction:
- 2023
- Condition:
- new
Price & Location
- Location:
- gen. Józefa Hallera 8B, 42-202 Czestochowa, Polska
Call
Technical details
- Arm reach:
- 1,400 mm
- Load capacity:
- 6 kg
Description
New welding robot TIG OKIO AB6-C1400
-Country of origin: China
-Type: AB6-C1400
-Number of axes: 6
-Reach: 1400 mm
-Maximum payload: 6 kg
-Control cabinet
-Remote control
-Wire feeder
-Welding source: TIG WSM400R
Gjdpfx Aneqnt N Do Robl
-Cooler
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
-Country of origin: China
-Type: AB6-C1400
-Number of axes: 6
-Reach: 1400 mm
-Maximum payload: 6 kg
-Control cabinet
-Remote control
-Wire feeder
-Welding source: TIG WSM400R
Gjdpfx Aneqnt N Do Robl
-Cooler
These listings may also fit your interest.
Listing
Ponitz
18,289 km
OH-au2mateLorch Cobot welding Schweißroboter
Listing
Novazzano
18,772 km
Milling machine
TIGERFO 135
TIGERFO 135
Mudersbach
Horizontal band saw
BernardoHBS 275 - 400 V
BernardoHBS 275 - 400 V