CHIRON FZ18W 2x 4 axis, ICCHIRON
FZ18 W
CHIRON FZ18W 2x 4 axis, IC
CHIRON
FZ18 W
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Lipie
Machine data
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- Ul. Kasztanowa 61, 42-165 Lipie, Polska
Description
Vertical Machine Center Chiron FZ12W Magnum
Sinumerik 810 M
Max RPM 8.000 rpm./min,
X = 550 mm
Y = 300 mm
Z = 425 mm
2 x 4th axis Peiseler RT 160 hydraulik brake
Nose tool SK 40, Cooling throw spindel IK
Gedpslng D Aofx Ab Deit
ATC 20 pcs
Machine is still running the production, and can be inspected any time
Machine in very good technical condition.
I am giving 3 months startup guarranty
Sinumerik 810 M
Max RPM 8.000 rpm./min,
X = 550 mm
Y = 300 mm
Z = 425 mm
Gedpslng D Aofx Ab Deit
ATC 20 pcs
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Registered since: 2016
8 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+48 602 8... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Gussago
18,696 km
Chiron FZ18W
ChironFZ18W
ChironFZ18W
Listing
Cerkno
18,392 km
Turret Automatics multi spindle
INDEXMS 25
INDEXMS 25
Italy
CHIRON FZ18W
CHIRONFZ18W
CHIRONFZ18W
Germany
CHIRON FZ 18 W
CHIRONFZ 18 W
CHIRONFZ 18 W