SSB 260 VA
Band Saw
KASTO
SSB 260 VA
Year of construction
1993
Condition
Used
Location
Hattingen
Machine data
Price & Location
- Location:
- Lager Hattingen
- A21583458
- Reference number:
- Update:
Description
cutting speed 15 - 125 m/min
cross cutting section 260 mm
band length 4.115 x 41 x 1,1 mm
cutting width 260 x 260 mm
Band Saw | KASTO - SSB 260 VA
The machine is in a well-maintained condition.
Giodpfx Anoywzxce Rst
Please note that the technical details were added from comparable machines.
#Tags: SSB260VA | SSB-260VA | SSB260 VA | SSB 260VA
cross cutting section 260 mm
cutting width 260 x 260 mm
Band Saw | KASTO - SSB 260 VA
Giodpfx Anoywzxce Rst
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 2324 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Hattingen
18,536 km
Band Saw
KASTOSSB 260VA
KASTOSSB 260VA
Listing
Emmelshausen
18,614 km
Milling machines
MikronMill P 800 U
MikronMill P 800 U
Solbiate Olona
Automatic Band Saw Kasto 260
KASTOSSB 260 VA
KASTOSSB 260 VA
Tatabánya
Band saw Band saw machines
KASTO BandsägeautomatSSB 260 VA (3369)
Germany
5-Axis CNC Machining Center
Deckel Maho DMGDMU 70 eVolution
Kölleda
Fully automatic band saw machine
KASTOSSB 260 VA Serie 113
KASTOSSB 260 VA Serie 113
Milling machining centers - vertical
HERMLEC 1200 V
HERMLEC 1200 V