DFR-ABS-210
Hydraulic power chucks
SMW Autoblok
DFR-ABS-210
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Hydraulic power chucks
- Manufacturer:
- SMW Autoblok
- Model:
- DFR-ABS-210
- Condition:
- excellent (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, Deutschland
- A4594845
- Reference number:
- Update:
Description
-Condition: hydraulic power chuck unused
Gsdpsfpif Sefx Ab Deit
-Tensioning force: max 20 KN
-Equipment: with soft interchangeable jaws
-Chuck size: Ø 210 mm
-Weight: 30.9 kg
Gsdpsfpif Sefx Ab Deit
-Tensioning force: max 20 KN
-Chuck size: Ø 210 mm
-Weight: 30.9 kg
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Germany
18,384 km
Copy Grinding Machine
PeTeWe GmbHPFS 30-CNC
PeTeWe GmbHPFS 30-CNC
Listing
Denkendorf
18,459 km
Coordinate measuring machine
ZeissAccura
ZeissAccura
Babberich
CNC lathe HEYLIGENSTAEDT - NDC 710 / 180
HEYLIGENSTAEDTNDC 710 / 1800
HEYLIGENSTAEDTNDC 710 / 1800
Hövelhof
Hydraulic press
HYDRAPHKPS8000
HYDRAPHKPS8000
Tata
Gas heat pump air conditioning VRF
Panasonic ECO G VRF"Sanyo" Kühll: 56 kW Heizl:67 kW