DECKEL S 11 TOOL GRINDING MACHINE - UNIVERSAL
465 / 84
380 V, 50 Hz
Giodpfxow U Eg De Ab Dst
Colour: green !!! Original paint !!!
! Machine is in conditon from seller !
motorised height adjustment, axial grinding spindle adjustment
Accessories:
* Dividing head Sk 40 with dividing disc 24 R with mounting points for optics
* Dust extraction device without suction cup
* Protective cover
* 3 pcs. transport lugs
* 1 set of technical sanding instructions
* Operating key, operating instructions, spare parts list, wiring diagram
grinding length 190 mm
workpiece length 380 - 940 mm
spindle turning speed - stepless 2 - 10000 U/min
current capacity 380 kVA
power capacity - grinding motor 1,1 kW
total power requirement 2,2 kW
465 / 84
380 V, 50 Hz