Festo ADVUL-80-280-P-A
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Compact cylinder Festo ADVUL-80-280-P-A
more Images
Festo ADVUL-80-280-P-A
Festo ADVUL-80-280-P-A
Festo ADVUL-80-280-P-A
Festo ADVUL-80-280-P-A
Machine data
Machine type:
Compact cylinder
Manufacturer:
Festo
Model:
ADVUL-80-280-P-A
Condition:
used
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Stahlstraße 37, 26215 Wiefelstede, Germany Germany
A4119554
Reference number:
23271
Update:
Description
Pneumatic cylinders, air cylinders, standard cylinders, clamping cylinders
-Festo type: ADVUL-80-280-PA
Gsdpfx Anjd S Dace Rjit
-Piston: Ø 80 mm
-Piston rod: Ø 20 mm
-Stroke: 280 mm
-Max. Pressure: 10 bar