Bulmor DQ50-14-40V
ONO plus VAT
Year of construction
2016
Condition
Used (fully functional)
Location
Burghaun Germany
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
Sideloader Bulmor DQ50-14-40V
more Images
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Bulmor DQ50-14-40V
Machine data
Machine type:
Sideloader
Manufacturer:
Bulmor
Model:
DQ50-14-40V
Year of construction:
2016
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
12,290 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Am Grubener Weg 7, 36151 Burghaun, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
5,000 kg
Lifting height:
4,000 mm
Free lift:
1,870 mm
Fuel type:
diesel
Mast type:
simplex
Construction height:
2,815 mm
Fork length:
1,400 mm